Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Клімат

Етимологія назви льодовика Te Moeka o Tuawe (також «Ліжко Туаве»). Назва льодовика сталося від якогось предка маорі - Ту Аве, який помер вивчаючи місцевість в районі льодовика. Ліжко Ту Аве названа «мийок», означає «місце останнього відпочинку». У легенді говориться, що коли його кохана Хіні Хукатере плакала [з причини загибелі Ту Аве], то ліжко [долина] заповнилася її сльозами, які згодом перетворилися на лід. Легенда, як видно, є продовженням легенди про назву льодовика Франца Йосипа.

Острів Уаіхеке

Острів Уаіхеке розташований в затоці Хауракі, приблизно в 18 км від новозеландського міста Окленд. Площа острова складає 92 км ², що робить його другим за величиною (після Грейт-Барріер) островом затоки. Довжина - 26 км, ширина - 19 км.

Поверхня Уаіхеке горбиста. Вища точка, гора Маунгануі, досягає 231 м і розташована в південній частині острова. Узбережжя переважно стрімчасте, з високими кручами. На північному узбережжі Уаіхеке розташовано кілька довгих піщаних пляжів і крутих обривів. Південний берег сильно порізаний затоками, з обширними ватами і болотами.

З точки зору геології, основними гірськими породами, що лежать в основі острова, є затверділий граувакки-пісковик і аргиллит пермському-тріасового періоду. Сам же Уаіхеке, імовірно, утворився на початку міоцену.

Флора і фауна острова різноманітні. У південній частині Уаіхеке розташований регіональний парк Факанефа, відомий своїми прибережними лісами, в яких виростають тараіре, кохекохе і КАНУК. У обширних водно-болотних угіддях зустрічаються численні птиці, в тому числі бугая, смугасті пастушки, маорійські зуйки.

У південно-східній частині Уаіхеке розташований морський заповідник Те-Матуку, який включає в себе однойменну бухту, а також частину протоки Уаіхеке. Цінність заповідника полягає у великій різноманітності середовищ існування: морські водно-болотні угіддя, прибережні райони, низинні острівці, мілини і глибоководні ділянки в протоці Уаіхеке.

Уакатіпу

Уакатіпу (англ. Lake Wakatipu) - озеро на острові Південний в Новій Зеландії. Знаходиться на території регіону Отаго недалеко від кордону з регіоном Саутленд.

Довжина озера, що має льодовикове походження, становить близько 80 км, що робить його найдовшим озером Нової Зеландії. Площа ж Уакатіпу досягає 291 км ² (третє за площею озеро країни після Таупо і Ті-Анау).

Озеро має цікаву форму: воно нагадує букву «S» або перевернуту «N». У північній частині в Уакатіпу впадає річка Дарт. Витікає ж з нього річка Каварау, яка протікає приблизно в 8 км на схід від Куїнстауна. Озеро дуже глибоке: його середня глибина становить 230 м, а максимальна - 420 м. Живлення переважно льодовикове. З усіх боків оточене високогірній місцевістю (найвища гора, розташована поблизу, - гора Ернсло).

Протягом доби рівень води в озері схильний зміною: він то падає, то навпаки піднімається. Ці коливання води, відомі як сейши, доходять до 20 см в районі бухти Куїнстаун. Імовірно, основною причиною цього явища служать сильні коливання температури та атмосферного тиску в районі Уакатіпу. Згідно ж міфологічним уявленням корінного народу Нової Зеландії, маорі, процес зміни рівня води в озері - це серцебиття велетня, чиє тіло утворює ложі озера.

Корінними жителями берегів озера є представники народу маорі, які заселили цю місцевість в результаті міграції з Саутленд і Отаго в пошуках їжі та каменю. Перші ж європейські колоністи з'явилися в цьому районі в середині XIX століття. Так, біля озера Уакатіпу з'явилися перші вівчарські ферми, а також європейські золотошукачі, центром яких став розташований на березі озера місто Куїнстаун, що є в даний час великим міжнародним курортом. Інші населені пункти на березі Уакатіпу - Гленоркі, Франктон, Кінгстон.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Інші цікаві матеріали

Топографічне знімання
В даному курсовому проекті тема, якого „організація комплексу топографо-геодезичних робіт для інвентаризації земель” села Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області, об’єкт розміщення в селі Мамаївці Кіцманськго ...

Мінеральні ресурси Хмельницької області
Завдяки географічному розташуванню, геологічній будові і гідрогеологічним умовам Україна має значні запаси мінеральних вод. Далеко за межами України відомі такі води, як "Миргородська", "Поляна квасова&qu ...

Гірські зледеніння Азії ґенеза, географія, прогноз розвитку
Актуальність теми. Гірські льодовики - льодовики в горах. Характерна їх особливість - наявність чітко виражених областей живлення, тобто фірнових басейнів, у межах яких відбувається накопичення снігу та подальше його пе ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено