Клімат
Етимологія назви льодовика Te Moeka o Tuawe (також «Ліжко Туаве»). Назва льодовика сталося від якогось предка маорі - Ту Аве, який помер вивчаючи місцевість в районі льодовика. Ліжко Ту Аве названа «мийок», означає «місце останнього відпочинку». У легенді говориться, що коли його кохана Хіні Хукатере плакала [з причини загибелі Ту Аве], то ліжко [долина] заповнилася її сльозами, які згодом перетворилися на лід. Легенда, як видно, є продовженням легенди про назву льодовика Франца Йосипа.
Острів Уаіхеке
Острів Уаіхеке розташований в затоці Хауракі, приблизно в 18 км від новозеландського міста Окленд. Площа острова складає 92 км ², що робить його другим за величиною (після Грейт-Барріер) островом затоки. Довжина - 26 км, ширина - 19 км.
Поверхня Уаіхеке горбиста. Вища точка, гора Маунгануі, досягає 231 м і розташована в південній частині острова. Узбережжя переважно стрімчасте, з високими кручами. На північному узбережжі Уаіхеке розташовано кілька довгих піщаних пляжів і крутих обривів. Південний берег сильно порізаний затоками, з обширними ватами і болотами.
З точки зору геології, основними гірськими породами, що лежать в основі острова, є затверділий граувакки-пісковик і аргиллит пермському-тріасового періоду. Сам же Уаіхеке, імовірно, утворився на початку міоцену.
Флора і фауна острова різноманітні. У південній частині Уаіхеке розташований регіональний парк Факанефа, відомий своїми прибережними лісами, в яких виростають тараіре, кохекохе і КАНУК. У обширних водно-болотних угіддях зустрічаються численні птиці, в тому числі бугая, смугасті пастушки, маорійські зуйки.
У південно-східній частині Уаіхеке розташований морський заповідник Те-Матуку, який включає в себе однойменну бухту, а також частину протоки Уаіхеке. Цінність заповідника полягає у великій різноманітності середовищ існування: морські водно-болотні угіддя, прибережні райони, низинні острівці, мілини і глибоководні ділянки в протоці Уаіхеке.
Уакатіпу
Уакатіпу (англ. Lake Wakatipu) - озеро на острові Південний в Новій Зеландії. Знаходиться на території регіону Отаго недалеко від кордону з регіоном Саутленд.
Довжина озера, що має льодовикове походження, становить близько 80 км, що робить його найдовшим озером Нової Зеландії. Площа ж Уакатіпу досягає 291 км ² (третє за площею озеро країни після Таупо і Ті-Анау).
Озеро має цікаву форму: воно нагадує букву «S» або перевернуту «N». У північній частині в Уакатіпу впадає річка Дарт. Витікає ж з нього річка Каварау, яка протікає приблизно в 8 км на схід від Куїнстауна. Озеро дуже глибоке: його середня глибина становить 230 м, а максимальна - 420 м. Живлення переважно льодовикове. З усіх боків оточене високогірній місцевістю (найвища гора, розташована поблизу, - гора Ернсло).
Протягом доби рівень води в озері схильний зміною: він то падає, то навпаки піднімається. Ці коливання води, відомі як сейши, доходять до 20 см в районі бухти Куїнстаун. Імовірно, основною причиною цього явища служать сильні коливання температури та атмосферного тиску в районі Уакатіпу. Згідно ж міфологічним уявленням корінного народу Нової Зеландії, маорі, процес зміни рівня води в озері - це серцебиття велетня, чиє тіло утворює ложі озера.
Корінними жителями берегів озера є представники народу маорі, які заселили цю місцевість в результаті міграції з Саутленд і Отаго в пошуках їжі та каменю. Перші ж європейські колоністи з'явилися в цьому районі в середині XIX століття. Так, біля озера Уакатіпу з'явилися перші вівчарські ферми, а також європейські золотошукачі, центром яких став розташований на березі озера місто Куїнстаун, що є в даний час великим міжнародним курортом. Інші населені пункти на березі Уакатіпу - Гленоркі, Франктон, Кінгстон.
Інші цікаві матеріали
Економічне положення Малайзії
Малайзія - країна з економікою, що розвивається. Вона
належить до групи найбільш багатих і розвинених країн, що розвиваються - до
Нових Індустріальним Країнам (НІС).
З 1970 року Малайзія почала перехід від економіки,
...
Розвиток і розміщення виробництва мінеральних вод України
Удосконалення господарського механізму України в період
формування ринкової економіки здійснюється на основі проведення економічних
досліджень, у тому числі в галузі розміщення продуктивних сил. Пізнання законів
розміще ...
Грунти України. Грунтовий покрив України Утворення і поширення грунтів, рослинності,
Утворення і поширення грунтів, рослинності, тваринного світу
залежать від властивостей порід, що складають земну поверхню, форм рельєфу,
кліматичних умов, господарської діяльності людини. В їх розміщенні на території
Ук ...