Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Природно-ресурсний потенціал

Весь комплекс корисних копалин обумовлений геологічною будовою території Калінінградської області, розташованої на східному схилі Балтійської западини північно-західної частини Руської платформи. Найбільш перспективні родовища нафти. Нафта високоякісна: легка, малосмолиста і смолиста, парафінистих. Всього відкрито 14 нафтових родовищ.

З п'ятьма родовищами нафти пов'язані родовища попутного горючого газу. У 1984 році річна видобуток досяг 1,53 млн. тонн. В даний час видобувається 750-760 тис. тонн нафти.

У 1954 році в регіоні виявлено кам'яна сіль. Запаси кам'яної солі Гусевського родовища, складають - 16 млрд. тонн. Географічне положення області створює реальні перспективи освоєння родовища і постачання солі в північно-західний економічний район Російської Федерації, країни Прибалтики і Скандинавські країни. Солі басейну можуть бути використані і як сировина для хімічної промисловості (хлор, каустична і кальцинована сода).

З важливих копалин, розвіданих в області, слід зазначити фосфорити. Фосфорити, поряд з такими елементами, як калій, залізо, марганець, є найважливішим джерелом життєдіяльності рослинного і тваринного світу. Фосфорні мінеральні добрива мають велике значення в підвищенні родючості сільськогосподарських земель. На важливою корисною копалиною в регіоні відноситься бурштин. Запаси бурштину Калінінградської області становлять 90% всіх світових запасів.

Добре розвідані запаси бурого вугілля. Вугілля придатні як енергетична сировина, сировина для комплексної переробки з метою виробництва гірського воску, вугле - лужного реагенту, угле - гумінових і органо - мінеральних добрив, паливних брикетів та інших продуктів вуглехімії.

У регіоні багаті родовища цегельних і керамзитових глин, піщано-гравійного матеріалу. Глини придатні як сировини для приготування звичайного та саману. Піщано-гравійний матеріал використовується для отримання фракційного гравію і виробництва щебеню, а також для будівництва та ремонту автомобільних доріг і залізниць.

В області розвідані численні поклади торфу. Сумарні запаси родовища торфу - 2,5 -3,0 млрд. м3. У невеликій кількості торф експортується в інші країни.

На суші, а також на дні Балтійського моря відомі прояви залізних руд, кольорових і рідкісних металів.

Інші цікаві матеріали

Особливості розміщення продуктивних сил Закарпаття
Закарпаття – мальовничий куточок України, має унікальне геополітичне та географічне положення. Розташоване на крайньому південному заході України, займає південно-західну частину Українських Карпат і Придунайську низови ...

Регіональна економіка промисловості України
Промисловість – найважливіша структурна ланка господарського комплексу України. На неї припадає 1/3 основних фондів, понад 35% населення, зайнятого у народному господарстві. Промисловість як провідна ланка господарства ...

Кліматичні фактори
Актуальність теми. Клімат - багатолітній режим погоди, характерний для якої-небудь місцевості. Він виявляється в закономірній зміні погоди. Як і погода, клімат залежить від кількості сонячної радіації (від широти), від ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено