Робота з картосхемою
Сьогодні Миколаїв - адміністративний центр Миколаївської області. Він займає дев'яте місце за чисельністю населення в Україні; тут проживає понад 500 тис. чоловік. Загальна площа міських земель складає 25,3 тис. га. Загальна довжина вулиць, проїздів і набережних - 960 км. Місто складається з 4 районів (рис. 1):
Рис. 1. Карта-схема м. Миколаєва
Центральний - розташований на північному заході. Включає історичний центр міста, Ракетне урочище, місцевості Соляні, Північний (Сєвєрний), Тернівка (тут діє власна селищна рада), Матвіївка, Варварівка.
Заводський - розташований на заході. Володіє значною промзоною. До нього також належать житлові «спальні» мікрорайони Намив і Ліски.
Ленінський - розташований на сході. Включає, крім іншого, місцини ПТЗ (ЮТЗ), Новий Водопій і Старий Водопій. На території району містяться автобусний і залізничний вокзали, зоопарк.
Корабельний - розташований на півдні. Включає такі місцини: Широка Балка, Жовтневе (Вітовка), Балабанівка, Кульбакине.
Центральне положення в генеральному плані міста займає житлова забудова, що розташована на півострові, утвореному річками Південний Буг та Інгул (рис.2). Згідно планувальній структурі вона розподіляється на три сельбищні районі: Західний, Центральний та Східний.
Рис. 2. Вид на Миколаїв з висоти 10 км.
Район Західний розташований в західній частині центрального житлового масиву міста. Межа району зі сходу проходить по вул. Пушкінський і по її продовженню вздовж промзони в районі Ліски по вул. Індустріальній. З півдня, заходу і півночі цей район обмежений р. Південний Буг - і, таким чином, знаходиться в виключно сприятливих природних умовах.
Район Центральний займає центральне положення в місті як по своєму територіальному розташуванню, так і по своїй значимості в житті міста. В межах району знаходиться історико-архітектурна зона міста. Вздовж вулиці Радянської, яка являється центральною пішохідною вулицею міста, історично склався загальноміський центр. Межами цього району являються: вулиці Пушкінська, Скороходова, Комсомольська, а також р. Інгул.
Район Східний розташований у східній частині міста. Межами його є вулиці Комсомольська, Залізнична, Космонавтів, смуга відводу залізничної колії, що іде на Колосівку, та узбережжя р. Інгул. Це так звані райони Нового та Старого Водопоїв.
Інші цікаві матеріали
Господарство Росії
Росія має значний економічний потенціал, що становить майже 60 %
колишнього економічного потенціалу СРСР. Проте за рівнем економічного розвитку
країна посідає 25-27 місце в світі. Для господарства Російської Федерації
...
Аналітичний огляд існуючих і перспективних систем навігації наземних рухомих обєктів
Обмірковуються підходи в оснащенні наземних
рухомих об'єктів (НРО) сучасними системами навігації (СН). Обговорюються вимоги
до перспективних СН та її склад. Зроблено висновки, що перспективна СН є
зкомплексована СН із ...
Регіональний аналіз Уральського економічного району
Уральський економічний район розташований на стику територій
двох частин світу - Європи і Азії. До його складу входять: республіки
Башкортостан і Удмуртія та Курганська, Оренбурзька, Пермська з Комі-Перм'яцький
автономн ...