Невиробнича сфера
Курорти Харківщини
В зеленій зоні Харкова, Богодухова, Краснокутська, Змійова, Вовчанська, Ізюма розташовані численні бази відпочинку, дитячі табори, спеціалізовані здравниці й просто улюблені місця відпочинку харків'ян і мешканців області.
Найчарівніші місця Харківщини - це береги Печенізького й Червонооскольського водоймищ, де влітку виростають справжні палаткові містечка. По берегах водоймищ багато яхт-клубів.
Дивовижно красиві ліси у сполученні з водною гладдю озер в Харківськім, Чугуївськім, Зміївськім та інших районах. Здавна славнозвісні красою Коробови хутори, що в Коробовськім лісництві Зміївського району.
На берегах Сіверського Донця в тих місцях - дачі, спортивні, туристичні бази . Оточені фруктовими садками й густими лісами, височіють понад Дінцем корпуси будинку відпочинку "Коробів хутір".
Із різних місць і сіл України їдуть люди відпочити в дім відпочинку "Сіверський Донець", який знаходиться на високому березі Дінця, в густому лісі біля селища Есхар Чугуївського району.
В соснових лісах Вовчанського району є чудовий будинок відпочинку "Верхньо - Писарівський".
Щільно розташовані здравниці в безпосередній близькості від міста, наприклад будинок відпочинку "Харків", та "Південний" на березі великого озера посеред модринового лісу.
Споконвічно дачні місця - в Пісочині. В будинок відпочинку "Роща" і в спеціалізовану здравницю "Рай-Єленівка" приїжджали відпочивати з усіх куточків Союзу. На околиці міста Люботин, на березі лісового озера, в колишньому дворянському маєтку розташований будинок відпочинку "Медик". Біля селища Високий знаходиться одноіменний будинок відпочинку. В зелені і квітах потопає будівля туристичної бази біля селища Васищево. Декілька заводських профілакторіїв розміщено в П'ятихатках.
Цілющі мінеральні води, чисте лісостепове повітря, чудові природні умови, увага й доброзичливість обслуговуючого персоналу чекають на відпочиваючого, якщо він потрапить до спеціалізованої здравниці "Березівські мінеральні води" , біля села Пересічне Дергачівського району. Є санаторії і в Богодухівськім, і в Краснокутськім районах. Про чудовий літній відпочинок говорить назва Гайдари.
Освіта
В області забезпечено стабільне функціонування та розвиток закладів освіти усіх типів і форм власності.
Дошкільною освітою охоплено 58,1% дітей дошкільного віку при середньому показникові по Україні 56%. Функціонують 959 загальноосвітніх навчальних закладів, у яких навчаються 240,5 тис. учнів.
В області функціонують 111 позашкільних навчальних закладів, в яких навчаються 103,3 тис. учнів, що складає 40,8% від загальної кількості дітей і підлітків шкільного віку.
Серед регіонів України в Харківській області зберігається найвищий рівень кількості студентів на 10 тис. населення 1019 осіб. 266,6 тис. юнаків та дівчат здобувають вищу освіту у 91 вищому навчальному закладі області, з яких 14 мають статус національних. Рівень знань, який можна здобути у вищих закладах Харківщини сприяє постійному збільшенню кількості іноземних студентів. На цей час у вищих навчальних закладах Харківщини навчаються 10 тис. чол. із 93 країн світу.
Наука
Науковий потенціал Харківщини представлений понад 200 науковими установам різних секторів науки. Серед них 18 установ Національної академії наук України, 31 вищий навчальний заклад ІІІ-ІV рівнів акредитації, 3 національні наукові центри, 17 об’єктів, що мають статус національного надбання України та 1 технопарк державного значення.
Науковий потенціал Харківщини за секторами наук:
- вищі навчальні заклади – 10,8%
- заводська наука – 9,4%
- академічна наука – 17,3%
- галузева наука 62,5%
У Харківському регіоні зосереджено 15% усіх науково-дослідних інститутів України, 20% конструкторських і проектних організацій, понад 16% наукових співробітників.
Культура і мистецтво
Протягом останніх років на Харківщині проведено значну роботу на всіх напрямках розвитку культури.
Мережа закладів культури області складається з 1333 бібліотек, 721 клубу і Будинку культури, 6 театрів, 36 музеїв, 4 училищ, 78 шкіл естетичного виховання, 2 концертних закладів, зоопарку, цирку, 100 стаціонарних установок та 17 мобільних відеокомплексів, Центру охорони культурної спадщини, Харківського обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів.
Інші цікаві матеріали
Основні рекреаційні райони України та перспективи їх розвитку
Актуальність теми. Рекреація - діяльність, спрямована на
відновлення продуктивних сил людини - набуває значного розвитку і залишається
актуальною для людини, особливо в сучасних умовах її життєдіяльності.
Рекреаційні ре ...
Демографічна ситуація в Україні та її регіональні особливості
Демографічна
ситуація - це прояв особливостей відтворення населення по основних його
процесах в конкретному часі і місці (регіоні, країні). У сучасній Україні
демографічна ситуація відрізняється великою гостротою і напр ...
Методика дослідження
В процесі вирішення поставлених завдань нами застосовані такі методи:
моделювання, історичний, картографічний, літературний,
порівняльно-географічний, системний, статистичний методи.
Щоб бути обізнаним у розвитку соціальної і ...