Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Площі регіонів України. АР Крим

Крим приблизно однаково віддалений від екватора і Північного полюса. Займає площу в 26,1 тис. кв. км., що складає 4,3% територій України. З півночі на південь півострів протягнувся на 180 км., а із заходу на схід — на 360 км.

Вінницька область

Площа Вінницької області: 26,5 тис. км2, що складає 4,4% територій сучасної України.

Волинська область

Область розташована на північному заході країни. На півночі граничить з Брестською областю Білорусії, на сході — з Рівненською областю, на півдні — з Львівською областю, а на заході проходит державний кордон з Польщею.

Її площа складає 20,2 тыс.кв.км.

Дніпропетровська область

Площа дніпропетровської області складає 31,9 тис. кв. км. (5,3% від території України).

Донецька область

Область розташована в південно-східній частині країни. На південному заході вона граничить із Запорізькою і Дніпропетровською, на північному заході - з Харківською, на північному сході - з Луганської областями України, на сході - з Ростовською областю Росії, на півдні омивається водами Азовського моря.

Площа 26,5 тисяч км. кв. (4,1 % від всієї площі України).

Житомирська область

Житомирська область утворена 22 вересня 1937 р. Її площа складає 29,9 тис. кв. км. (5% від території України). Чисельність населення — 1389,5 тис. чоловік (2,9% населення України), у тому числі міське 775,4 тис. чоловік (56%), сільське 614,1 тис. чоловік (44%) .Плотность населення — 46 чіл. на кв. км.

Закарпатська область

Закарпатська область утворена 22 січня 1946 р. Її площа складає 12,8 тис. кв. км. (2,1% від території України). Чисельність населення — 1258,3 тис. чоловік (2,6% населення України), у тому числі міське населення — 466,0 тис. чоловік (39%), сільське — 793,3 тис. чоловік (61%). Щільність населення — 98 чіл. на кв. км.

Запорізька область

Запорізька область утворена 10 січня 1939 р. Розташована вона на південному сході України. На півночі і північному заході граничить з Дніпропетровською областю, на заході — з Херсонською областю, на сході — з Донецькою областю, а на півдні її побережжя омиває Азовське море. Протяжність з півночі на південь — 208 км., із заходу на схід — 235 км.

Івано-франківська область

Область розташована на заході України і входить до складу історико-географічної області Галіція. Граничить: на північному заході — з Львівською областю, на північному сході — з Тернопільською, на південному сході — з Чернівецькою, на півдні — з Румунією і на південному заході — із Закарпатською областю.

Івано-франківська область була створена 4 грудня 1939 р. Її площа складає 13,9 тис. кв. км. (2,3% від території України).

Київська область

Розташована в центральній частині України, в середньому перебігу річки Дніпро. На півночі граничить з Гомелською областю Білорусі, на сході — з Чернігівською і Полтавською, на південному сході і півдні — з Черкаською, на південному заході — з Вінницькою, на заході — з Житомирською областями. Північна частина Київської області знаходиться в межах Поліської, а південна — головним чином на Придніпровській низовині, на південно-західну частину області заходять відроги Придніпровської піднесеності. На території області поширені в основному лісові і лісостепові ландшафти.

Київська область була утворена 27 лютого 1932 р. Її площа складає 28,1 тис. кв. км. (4,7% від території України).

Кіровоградська область

Розташована в центральній частині України (в межах її території знаходиться географічний центр України), в межиріччі Дніпра і Південного Буга. Граничить: на півночі — з Черкаською, на північному сході — з Полтавською, на сході і південному сході — з Дніпропетровською, на півдні — з Миколаївською, на південному заході — з Одеською, на заході — з Вінницької областями України.

Кіровоградська область створена 10 січня 1939 р. Її площа складає 24,6 тис. кв. км. (4,1% від території України).

Луганська область

Луганська область розташована в східній частині Українського Донбасу в середньому перебігу річки Сіверський Донець. З півдня на північ вона тягнеться на 250 км., із заходу на схід — на 190 км. Область має найпротяжніший кордон (близько 800 км.) з областями Російської Федерації — Білгородською, Воронежською і Ростовською. На заході область граничить з Донецькою і Харківською областями.

Луганська область утворена 3 червня 1938 р. Її площа складає 26,7 тис. кв. км. (4,4% площ України).

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Історія досліджень печер в Україні
Історія вивчення карстових печер України тісно пов'язана з історією географічних, геологічних, біологічних, археологічних, карстознавчих досліджень. Карстова комісія НАН України в 1993 р. виступила з ініціативою пі ...

Регіональна економіка промисловості України
Промисловість – найважливіша структурна ланка господарського комплексу України. На неї припадає 1/3 основних фондів, понад 35% населення, зайнятого у народному господарстві. Промисловість як провідна ланка господарства ...

Грунти України. Грунтовий покрив України Утворення і поширення грунтів, рослинності,
Утворення і поширення грунтів, рослинності, тваринного світу залежать від властивостей порід, що складають земну поверхню, форм рельєфу, кліматичних умов, господарської діяльності людини. В їх розміщенні на території Ук ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено