Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Площі регіонів України. АР Крим

Крим приблизно однаково віддалений від екватора і Північного полюса. Займає площу в 26,1 тис. кв. км., що складає 4,3% територій України. З півночі на південь півострів протягнувся на 180 км., а із заходу на схід — на 360 км.

Вінницька область

Площа Вінницької області: 26,5 тис. км2, що складає 4,4% територій сучасної України.

Волинська область

Область розташована на північному заході країни. На півночі граничить з Брестською областю Білорусії, на сході — з Рівненською областю, на півдні — з Львівською областю, а на заході проходит державний кордон з Польщею.

Її площа складає 20,2 тыс.кв.км.

Дніпропетровська область

Площа дніпропетровської області складає 31,9 тис. кв. км. (5,3% від території України).

Донецька область

Область розташована в південно-східній частині країни. На південному заході вона граничить із Запорізькою і Дніпропетровською, на північному заході - з Харківською, на північному сході - з Луганської областями України, на сході - з Ростовською областю Росії, на півдні омивається водами Азовського моря.

Площа 26,5 тисяч км. кв. (4,1 % від всієї площі України).

Житомирська область

Житомирська область утворена 22 вересня 1937 р. Її площа складає 29,9 тис. кв. км. (5% від території України). Чисельність населення — 1389,5 тис. чоловік (2,9% населення України), у тому числі міське 775,4 тис. чоловік (56%), сільське 614,1 тис. чоловік (44%) .Плотность населення — 46 чіл. на кв. км.

Закарпатська область

Закарпатська область утворена 22 січня 1946 р. Її площа складає 12,8 тис. кв. км. (2,1% від території України). Чисельність населення — 1258,3 тис. чоловік (2,6% населення України), у тому числі міське населення — 466,0 тис. чоловік (39%), сільське — 793,3 тис. чоловік (61%). Щільність населення — 98 чіл. на кв. км.

Запорізька область

Запорізька область утворена 10 січня 1939 р. Розташована вона на південному сході України. На півночі і північному заході граничить з Дніпропетровською областю, на заході — з Херсонською областю, на сході — з Донецькою областю, а на півдні її побережжя омиває Азовське море. Протяжність з півночі на південь — 208 км., із заходу на схід — 235 км.

Івано-франківська область

Область розташована на заході України і входить до складу історико-географічної області Галіція. Граничить: на північному заході — з Львівською областю, на північному сході — з Тернопільською, на південному сході — з Чернівецькою, на півдні — з Румунією і на південному заході — із Закарпатською областю.

Івано-франківська область була створена 4 грудня 1939 р. Її площа складає 13,9 тис. кв. км. (2,3% від території України).

Київська область

Розташована в центральній частині України, в середньому перебігу річки Дніпро. На півночі граничить з Гомелською областю Білорусі, на сході — з Чернігівською і Полтавською, на південному сході і півдні — з Черкаською, на південному заході — з Вінницькою, на заході — з Житомирською областями. Північна частина Київської області знаходиться в межах Поліської, а південна — головним чином на Придніпровській низовині, на південно-західну частину області заходять відроги Придніпровської піднесеності. На території області поширені в основному лісові і лісостепові ландшафти.

Київська область була утворена 27 лютого 1932 р. Її площа складає 28,1 тис. кв. км. (4,7% від території України).

Кіровоградська область

Розташована в центральній частині України (в межах її території знаходиться географічний центр України), в межиріччі Дніпра і Південного Буга. Граничить: на півночі — з Черкаською, на північному сході — з Полтавською, на сході і південному сході — з Дніпропетровською, на півдні — з Миколаївською, на південному заході — з Одеською, на заході — з Вінницької областями України.

Кіровоградська область створена 10 січня 1939 р. Її площа складає 24,6 тис. кв. км. (4,1% від території України).

Луганська область

Луганська область розташована в східній частині Українського Донбасу в середньому перебігу річки Сіверський Донець. З півдня на північ вона тягнеться на 250 км., із заходу на схід — на 190 км. Область має найпротяжніший кордон (близько 800 км.) з областями Російської Федерації — Білгородською, Воронежською і Ростовською. На заході область граничить з Донецькою і Харківською областями.

Луганська область утворена 3 червня 1938 р. Її площа складає 26,7 тис. кв. км. (4,4% площ України).

Перейти на страницу: 1 2 3

Інші цікаві матеріали

Економічне положення Малайзії
Малайзія - країна з економікою, що розвивається. Вона належить до групи найбільш багатих і розвинених країн, що розвиваються - до Нових Індустріальним Країнам (НІС). З 1970 року Малайзія почала перехід від економіки, ...

Земельний кадастр і використання земель Ковалівської сільської ради
Земля є вихідною матеріальною основою добробуту як кожної людини окремо, так і суспільство в цілому, оскільки виконує функції головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах; просторового базису для р ...

Особливості територіально–галузевої структури Автономної Республіки Крим
Крим – це особливий культурно-історичний регіон України. Кримська земля береже пам`ятки всіх історичних епох, тому її прийнято називати музеєм під відкритим небом, золотим дном для археології. Історичне минуле Криму сві ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено