Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Ландшафт

На сході Ліхтенштейну піднімаються вершини гірського масиву Ретикон (der Raetіkon), де країна граничить із Австрією. Третину загальної площі Ліхтенштейну становить населена територія, а дві третини - гори.

Низина була раніше по більшій частині заболочена, але, завдяки будівлі каналу в тридцятих роках минулого століття, вона була осушена. Сьогодні Ліхтенштейн має 39 квадратних кілометрів сільськогосподарських угідь, які використаються як пасовища, а також для оброблення зернових культур й овочів.

Найвища гора Ліхтенштейну називається Граушпитц (der Grauspіtz), що в перекладі значить "Сіра вершина". Вона здіймається на висоту 2599 метрів над рівнем моря. Група гірських піків Драй Швестер (dіe Dreі Schwestern) або в перекладі "Три сестри" піднімається на висоту 2052 метра й дає багатий матеріал для народних легенд. Долина Рейну сформована алювіальними відкладеннями, на яких сформувалися родючі ґрунти. Гори порізані численними струмками і декількома швидкими річками, які мають значний гідроенергетичний потенціал. На деяких з них збудовані ГЕС. Країна бідна на корисні копалини, видобуваються лише вапняк для будівельних цілей і білі глини та алебастр для виробництва гончарних виробів і кераміки.

Водойми Ліхтенштейну відносяться до басейну річки Рейн. Більшість водойм країни беруть свої початки з альпійських джерел гірського хребта Ретікон. У своїх верхів'ях це є гірські швидкоплинні потоки (завдяки великому перепаду висот - від 2000 метрів до 600-400 метрів). Але, пробиваючись на рівнину ріки Рейн, вони вливаються в розгалужену систему каналів-водовідводів. Найбільша й основна річка - Рейн, яка тече 27 кілометрів територією країни. Другою повноводною річкою є Заміна, яка має довжину 17 кілометрів (12-и кілометрова ділянка в Ліхтенштейні).

Через значні й часті розливи Рейну та його притоків відбувалися масштабні повені, мешканцям довелося вибудувати цілу систему каналів-водовідводів, які дали змогу впорядкувати течію та розподілити різке збільшення водного потоку в межах усієї рівнинної частини країни.

Канали - одна зі складових водного ресурсу країни - стали суттєвим ресурсом для інтенсивного сільського господарства та для людських потреб. Найдовший канал країни - Оберауканал, який простягнувся вздовж усієї довжини Рейну й має розгалужену мережу додаткових водовідвідних каналів.

Найбільше і єдине природнє озеро є Гампрінер-Зеле, крім того, є кілька рукотворних великих озер - Озера Нойгрют, чи Водосховище Штег. На території Ліхтенштейну є ще з кілька десятків озер, які сформувалися внаслідок діяльності людини та через формування мережі водовідвідних каналів. Внаслідок цього піднявся рівень ґрунтових воді після повенів частина цих природних і локальних невеличких впадин була заповнена водою, і таким чином сформувалися малі озера в країні.

У Ліхтенштейні ефективно використовують свої підземні водні запаси. Наявність чисельних джерел у гірській частині створило базу для рекреаційно-лікувального використання мінеральних вод. До того ж, гірські водні потоки складають базу якісної питної води для всієї країни.

Частковою проблемою для країни є суттєве підняття ґрунтових вод (унаслідок меліорації та розбудови каналів-водовідводів заради запобігання повеням), що відобразилося на якості ґрунтів та часткових побутових незручностей жителів Прирейнської низини, але завдяки технічним удосконаленням та належній експлуатації каналів вдалося покращити ситуацію.

Перейти на страницу: 1 2

Інші цікаві матеріали

Земельний кадастр та аналіз використання земель на території
Земельна реформа – є складовою частиною загальнодержавного курсу економічної реформи, здійснюваної в Україні у зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин. Земельна реформа – це комплекс правових, е ...

Водоспади Південної Америки
Навіть при побіжному погляді на карту Південної Америки одразу впадає в око яскраво виражена своєрідність будови її поверхні. Це країна високих гір, великих плоскогір'їв і низин. Уздовж усього західного узбережжя на т ...

Територіально-виробничі комплекси України
Із середини 50-х років чітко намітилися регіональні проблеми, пов’язані з великомасштабним залученням у господарський оборот великих джерел ресурсів з метою створення нових баз нафтової, газової, електроенергетичної й і ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено