Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Агропромисловий комплекс Південного федерального округу в першому півріччі 2007 року

Найбільш ефективно існуючі можливості використовуються в Краснодарському краї, який об'єктивно має найвищу комплексом агрокліматичних ресурсів, у тому числі самим високим бонітету грунтів в Росії. У 2006 році промисловими виробниками Кубані було відвантажено харчових продуктів на суму 90,6 млрд. рублів, або 43,6 відсотка загального обсягу в окрузі. Майже вдвічі менше відвантажено в Ростовській області (24,3 відсотка) та у 4 рази менше у Волгоградській (11,1).

Серед республік Північного Кавказу за обсягами відвантаження харчових продуктів лідирує Північна Осетія (3 відсотки). Це досягається за рахунок сформованого пріоритету розвитку спирто-горілчаного виробництва. В 2005 році тут було виготовлено 5,3 млн. ДКЛ спирту етилового із харчової сировини і 7,6 - горілки та лікеро-горілчаних виробів. Лише не багатьом за масштабами горілчаного бізнесу цій республіці поступається сусідня Кабардино-Балкарія (5,6 млн. ДКЛ спирту і 4,1 млн. ДКЛ горілки). У масштабах округу на ці два регіони припадає близько 70 відсотків легального виробництва харчового спирту та горілки. У 2006 році у зв'язку з перебоями у забезпеченні акцизними марками випуск спирто-горілчаної продукції в окрузі тимчасово скоротився на 40 відсотків.

Таким чином, потреби республік Північного Кавказу і Калмикії в продуктах харчування забезпечуються переважно за рахунок неформального сектору (особисті підсобні господарства), поставок продуктів з Краснодарського та Ставропольського країв, а також імпорту.

Реалізація пріоритетного національного проекту «Розвиток агропромислового комплексу» в суб'єктах Російської Федерації, розташованих в межах Південного федерального округу, в першому півріччі 2007 року

Однією з головних цілей національного проекту «Розвиток АПК» є прискорений розвиток тваринництва.

Для досягнення поставлених цілей за цільовими показниками розвитку тваринництва національним проектом визначено заходи щодо розширення доступності кредитних ресурсів для товаровиробників агропромислового комплексу в 2007 році, на які передбачено виділення у 2007 році 815,8 млн. рублів на субсидування процентних ставок за інвестиційними кредитами, що залучаються на термін до 8 років.

З 2007 року в пріоритетний національний проект «Розвиток агропромислового комплексу» включені додаткові заходи щодо державної підтримки вівчарства, північного оленярства, табунною конярства та розвитку промислового рибництва, а також розширенню доступності кредитних ресурсів на придбання племінної худоби, техніки та обладнання для обслуговування та розвитку тваринництва ( кредити на термін до 5 років).У поточному році на ці цілі передбачено виділити суб'єктам Півдня Росії 962,4 млн. рублів з федерального бюджету, в тому числі:

придбання племінної худоби, техніки та обладнання для обслуговування та розвитку тваринництва - 338,1 млн. рублів;

підтримка племінного тваринництва - 322,6 млн. рублів;

державна підтримка вівчарства - 248,7 млн. рублів;

розвитку промислового рибництва - 53,0 млн. рублів.

Станом на 1 липня 2007 року об'єм виданих кредитних коштів через ВАТ «Россельхозбанк» на розвиток тваринництва в агропромисловому комплексі Півдня Росії склав близько 2,3 млрд. рублів. Всього за перший квартал 2007 філії ВАТ «Россельхозбанк» у Південному федеральному окрузі видали:

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Інші цікаві матеріали

Рекреаційні ресурси, їхня характеристика та оцінка
Рекреаційні ресурси - сукупність природних та антропогенних об'єктів і явищ, що їх можна використовувати для відпочинку, лікування й туризму. Природні рекреаційні ресурси - це особливості природи, природні та природно-т ...

Особливості розміщення та основні проблеми та перспективи розвитку важкого машинобудування України
Машинобудування — одна з провідних галузей промисловості світу, за вартістю продукції та занятих працівників посідає перше місце. Машинобудування як галузь  промисловості виникла в XVIII столітті. Винахід прядильно ...

Рослинний світ Волинського Полісся
Актуальність теми. Важливість рослин у житті і розвитку суспільства помічена давно. Велика частка населення Землі живе поблизу лісів, а то й у самих лісам. Вивчаючи спосіб життя людей протягом історичного періоду і в на ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено