Проблеми і рішення в інших країнах
Питома вага російської текстильної та легкої промисловості в загальному обсязі промислової продукції становить 1,8% (1,2% у дохідній частині бюджету), в той час як у Туреччині вона дорівнює 20%, в Китаї та Італії - понад 13%. У Португалії бавовняних тканин на душу населення випускається в п'ять разів більше, ніж у Росії, вовняних - в 24 рази, взуття в 35 разів.
Росія як і раніше є великою текстильної державою за виробничими потужностями, але використовує їх неефективно. Офіційна статистика свідчить про те, що у виробництві вовняних тканин вони задіяні на 17%, трикотажних виробів та взуття на 28%, панчішно-шкарпеткових - на 49%, бавовняних тканин - на 54%.
Частка російських товарів на внутрішньому ринку не перевищує 25-30%, а з урахуванням "тіньового виробництва", за оцінками фахівців, - 35-40%, решту 60% - імпорт. Це значно нижче порогового значення (70% вітчизняних товарів) для забезпечення економічної безпеки держави. Крім того, оборонне замовлення та мобілізаційні потреби у продукції галузей легкої промисловості забезпечуються вітчизняним виробництвом на 17-36%. Не гарантується стратегічна незалежність держави по одному з найважливіших напрямків, що має не тільки економічне значення, але і соціальну значущість. Тому завдання стабілізації розвитку цього блоку галузей може і повинна розглядатися як пріоритетна, тим більше що має місце залежність від імпорту широкого спектру споживчих товарів в геоекономічному і геополітичному плані істотно послаблює національні позиції, звужуючи ступінь свободи прийняття рішень, і обмежує перспективи соціально-економічного розвитку профільних російських регіонів.
У зв'язку з цим прийняття рішень має грунтуватися на визначенні та деталізації на складові компоненти цілей та напрямів їх досягнення, виявлення існуючих взаємозв'язків між ними, забезпечення певної логіки рішення виробництвом, розподілом і споживанням продукції легкої промисловості з конкретними засобами її досягнення.
Для визначення тенденцій і способів вирішення проблеми, необхідно піддати її структуризації, що полягає у формуванні комплексу взаємопов'язаних підпроблем. Кожна підпроблема вирішується за допомогою приватних завдань в умовах відносної самостійності. В якості методу структуризації проблем з великим числом або складним характером взаємозв'язків доцільно використовувати побудова дерева проблем. Воно являє собою систематизовану ієрархію всіх складових рішення комплексної проблеми.
У процесі побудови дерева і в міру переходу на нижні рівні, сформульована на верхньому рівні проблема деталізується на конкретні (приватні) завдання.Схематично дерево вирішення проблем розвитку легкої промисловості.
Відповідно до загальних правил системного аналізу дерево вирішення проблем складається з чотирьох рівнів. На схемі показані тільки два рівні. Зміст гілок дерева представлено в таблиці 1.
Таблиця 1 - Гілки дерева вирішення проблеми
1. Що необхідно знати для вдосконалення системи? |
2. Що необхідно розробити для вдосконалення системи? |
3. Що необхідно організувати для вдосконалення системи? |
1.1. Показники ефективного функціонування системи 1.2. Суспільна потреба в конкретній продукції 1.3. Умови і фактори функціонування системи 1.4. Можливості управління системою (проблемою) |
2.1.Функціональне утримання системи 2.2. Програмно-методичне забезпечення системи 2.3. Режими функціонування системи |
3.1.Комплексні програми розвитку системи 3.2. Взаємодія з іншими системами 3.3. Зв'язки системи |
Інші цікаві матеріали
Комплекс топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 12000 для ведення кадастру на території м. Лужани
В даному курсовому проекті Розробляється планування і
організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні
планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на території м. Лужани
Чернівецької області. ...
Аналітичний огляд розміщення продуктивних сил Львівської області
Льві́вська о́бласть —адміністративно-територіальна
одиниця (область) на крайньому
заході України. Є однією з трьох
областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону.
Одна з на ...
Суспільно-географічний комплекс великого міста
У даній роботі нами буде розглянуто велике місто, як об’єкт дослідження,
суспільно-географічний комплекс великого міста, суспільно-географічний комплекс
міста Москва, її демографічна ситуація, промисловість Москви та сфе ...