Агропромисловий комплекс Іркутської області
У місті Тулун видобувається кварцовий пісок, на базі якого працює Тулунскій скляний завод.
Вогнетривкі глини видобуваються на Трошковском родовищі і надходять на Хайтінскій фарфоровий завод, який випускає фарфор, абразивні зробу, і на Ангарський завод керамічних виробів.На базі Трошковского родовища ведеться будівельництво Східно-Сибірського заводу вогнетривів, який задовольнятиме потреби Східного Сибіру і Далекого Сходу.
Видобуток кам'яної солі виробляється на Усольська і Тиретском родовищах. У Усольє сіль почали виварювати ще в середині XVII ст. В на варте час Усольський вакуумний завод є найбільшим в країні, на його частку доводиться 2/ виробництва. На Тиретском родовищі до буваєте кам'яна сіль, яка йде на потреби риб ної промисловості Далекого Сходу. Шляхом пере кристалізації, без очищення, з неї можна отримувати харчову сіль «екстра».Проектна потужність рудника Тиретского 500 тис. т. на рік.
Гірниче підприємство «Перевал» видобуває мармуру, який надходить на Ольхінскій вапняний і Ангарський цементний заводи. Рожеві і білі мармурові блоки цього підприємства купують Чехословаччина, Японія, Польща та інші країни. Одна до основна частина продукції йде до Москви для облицювання стін нових станцій метро.
Вугільна промисловість відіграє основну роль у паливному балансі області (80-88%). Вона базується на вугільних родовищах Іркутського басейну, про щіе балансові запаси якого складають більше 20 млрд. т, геологічні - 60 млрд. т.
Основний культурою землеробства є пшениця, яка займає 53,6% посівних площ зернових і дає 56,4% валового збору. Середня врожайність пшениці в 1993р. склала 14,5 ц / га, а від слушні колгоспи і радгоспи отримали по 27-30 ц / га.
Другою найбільш важливою зерновою культурою є овес, на частку якого припадає 30,6% посів них площ зернових і 21% валового збору. Ячмінь займає 12% посівних площ і дає 13,5% валового збору.
Просо, гречка та зернобобові у структурі землеробства мають невелику питому вагу.
Посадка картоплі здійснюється на площі 57 тис. га, а його валовий збір досягає 823 тис. т, що забезпечує потребу населення па 35-40%. Урожайность картоплі 110-136 ц / га.
Овочі висіваються на площі 11 тис. га, валовий збір складає 137,6 тис. т. Під кормовими культурами зайнято 34% (570 тис. га) всіх посівних площ. Їх призначення - забезпечити кормами тваринництво.
Тваринництво. За вартістю валової продукції тваринництво перевищує землеробство (62%). Однак тваринництво не повністю забезпечує потреби населення.
Кормовою базою тваринництва є сінокоси (364,8 тис. га), пасовища (508,8 тис. га), однорічні та багаторічні трави, кукурудза на силос і корм, зерно вівса, ячменю, комбікорм, кормові коренеплоди і відходи харчової промисловості, а також кормові дріжджі.Велика рогата худоба становить основу тваринництва, має молочне і молочно-м'ясне направлення. У тваринництві проводиться велика ра бота з будівництва механізованих ферм, спеціалізаціі і міжгосподарської кооперації.В області створено 16 міжгосподарських об'єднань та обласне об'єднання Іркутскскотопром по дорощування і відгодівлі великої рогатої худоби.
Для створення міцної кормової бази в області підвищується продуктивність луків і пасовищ, збільшуються посіви багаторічних трав і зернових культур, нарощується виробництво кормових дріжджів гідролізно промисловістю.
Свинарство - найбільш скоростигла галузь тваринництва, тяжіє до сільськогосподарських і пропромисловому районам. Зараз в області створено і створюються великі сільськогосподарські комплекси - Усольський, Уковскій, Братський та інші. Вівчарство концентрується в південних степ них районах.
Інші цікаві матеріали
Розміщення продуктивних сил Кіровоградської області
Розміщення
продуктивних сил - динамічний стан, що характеризує
розподіл продуктивних сил за територією відповідно до природних, економічних,
соціальних умов і факторів, який визначається особливостями територіального
п ...
Розміщення продуктивних сил громадського харчування у Подільському економічному районі
На сьогодні галузь громадського харчування в структурі комплексу надання
послуг населенню посідає важливе місце в пріоритетах подальшого розвитку
органів державного регулювання економіки. Ефективність проведення заходів, ...
Стереотопографічний метод створення
Сучасне топографо-геодезичне виробництво
потребує впровадження найбільш ефективних i
високопродуктивних методів, які б замінили трудомісткі польові процеси при
складанні топографічних карт i планів, та при вирішенні
ін ...