Нова географія
  • Головна
  • Карта сайту
  • Контакти

Характеристика агропромислового комплексу області, як одного з провідних напрямів розвитку економіки

- розробка оптимізаційних, адаптованих до умов регіону, моделей відтворення родючості змитих грунтів з урахуванням охорони довкілля;

- удосконалення технологій ефективного використання низькопродуктивних схилових орних земель шляхом їх залуження;

- виведення нових високопродуктивних імунностійких сортів та гібридів кукурудзи, сої, квасолі, томатів, плодових та горіхоплідних культур;

- удосконалення існуючих і виведення нових порід, внутрішньопородних типів, ліній великої рогатої худоби, свиней та овець;

- розробка і удосконалення енерго- та ресурсозберігаючих технологій виробництва рослинної і тваринницької продукції та її переробки;

- відтворення елітного насіння районованих і перспективних сортів сільськогосподарських культур.

Розроблені вченими інституту науково-обгрунтовані системи землеробства для умов регіону, забезпечують відтворення родючості змитих грунтів, реалізацію потенціалу продуктивності сучасних сортів та гібридів, охорону довкілля, збільшення виробництва рослинної продукції на 16-23% із зменшенням енергозатрат на 20-26%.

Нині у виробництві культивуються десятки сортів і гібридів селекції інституту, які відзначаються високою врожайністю, холодостійкістю та технологічністю. Це скоростиглі гібриди кукурудзи, які в умовах виробництва забезпечують 95-100 цнт/га сухого зерна, ранньостиглі холодостійкі сорти сої забезпечують по 30-35 цнт/га насіння з високим вмістом олії та білку. Сорти Іванка і Чернівецька 8 є національними стандартами.

Впровадження удосконаленої адаптованої до умов Буковини української інтенсивної технології вирощування цукрових буряків забезпечує приріст врожаю коренеплодів на 85-115цнт/га, в умовах експериментального впровадження її дозволяє одержати 460-500 цнт/га коренеплодів при собівартості 1 цнт 7-8,5 гривень [6].

В галузі тваринництва створено високопродуктивні стада корів Прикарпатського типу червоно-рябої молочної породи худоби, Західний тип червонопоясої спеціалізованої лінії м'ясних свиней, Буковинський тип асканійської м’ясо-вовнової породи овець, ведеться робота по створенню нового типу м'ясної симентальської породи. Важливим є те, що більшість наукових розробок впроваджується у виробництво насамперед шляхом реалізації інноваційних проектів в базових сільськогосподарських підприємствах області.

Одним із найважливіших завдань Центру є поширення сільськогосподарських наукових знань.

Центром наукового забезпечення розроблена "Система ведення сільського господарства в Чернівецькій області" в якій відображено науково-практичні заходи по запобіганню та зменшенню негативного впливу екстремальних погодних умов на розвиток сільського господарства області.

Підготовлено і видано книги "Поради сільському господарю по землеробству і тваринництву", "Земельні ресурси Буковини", видано ряд статей та рекомендацій.

Вчені інституту постійно приймають участь в проведенні обласних і районних семінарах, круглих столів, виступають на радіо і телебаченні та інших засобах інформації, які дозволяють поширювати наукові досягнення.

Поряд із суто науковою діяльністю не менш важливою є робота інституту, як головної установи Центру наукового забезпечення регіону. Разом із місцевими органами виконавчої влади розробляються цільові Програми розвитку агропромислового виробництва області, формується і реалізується програма інформаційно-консультативного забезпечення АПК, здійснюється науково-методичне керівництво з питань насінництва, селекції та племінної роботи, реалізуються заходи щодо підвищення кваліфікації кадрів агропромислового виробництва, здійснюється маркетинг науково-технічної продукції.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Інші цікаві матеріали

Розміщення продуктивних сил Черкаської області
В даній курсовій роботі нам належить розкрити тему “Розміщення продуктивних сил Черкаської області”. Ця тема надзвичайно багатогранна вельми актуальна. Вона несе в собі великий пізнавальний заряд. Адже, вивчаючи і а ...

Регіональна економіка сільського господарства України
Україна – самостійна суверенна держава українського народу. Вона є однією із найбільших країн Європи, її площа 603,7 тис. км2., що становить 0,4 % площі земної суші. Земельні ресурси виступають територіальною базою розм ...

Географія та особливості розвитку розважального туризму в Бразилії
Сучасний етап характеризується значними та глибокими змінами в світовій економіці та міжнародних відносинах. Спостерігається стійка тенденція подальшого зміцнення всебічного співробітництва країн, поглиблення інтеграцій ...

Головне меню

Нафтова промисловість
Водоспади світу
Місто та його структура
Історія географічної науки
Проблеми сучасності
Геодезія
Всі матеріали

Землевпорядкування

У період реформування земельних відносин однією з найважливіших проблем є проблема економічного використання і відтворення природних ресурсів.

Природні ресурси

На всіх етапах історичного розвитку суспільства виробництво матеріальних благ є процесом взаємодії людини з природою.
 

Геоморфологія

Як науки геологія та геоморфологія сформувались внаслідок вирішення задач і практичних запитів суспільства. Люди почали вивчати Землю ще на перших порах існування.

Грунтознавство

Наука про появу, будову, властивості, розвиток, поширення та способи раціонального використання ґрунтів називається ґрунтознавством.


Наверх

© www.novageografia.com - Всі права захищено