Аналіз розвитку сфери послуг Чернівецької області
На виконання заходів обласної цільової Програми розвитку туризму на 2004-2010 роки і популяризацію туристичних можливостей області забезпечено: проведення безкоштовних недільних пішохідних екскурсій історичною частиною регіону, представлення туристичних можливостей Чернівців і обласного туристично-інформаційного центру у міжнародній туристичній виставці "Україна – подорожі та туризм" 26-28 березня та Першій національній виставці-форумі Українського туристичного продукту Visit Ukraine 30-31 жовтня у м.Києві, участь підприємств туристичної галузі в проведенні Міжнародного інвестиційного форуму "Буковина інвестиційна", зустріч з учасниками всеукраїнського прес-туру і семінару за результатами впровадження стратегічних планів розвитку міст України в межах реалізації проекту "Економічний розвиток міст" (USAID), виготовлення рекламно – інформаційної продукції, друкованих видань, інформаційних табличок для туристів тощо.
За результатами дослідження інформаційно-туристичного центру було випущено путівник "Чернівці" тиражем 24,0 тисячі примірників на п’яти мовах, який вмістив карту з нанесеними на неї об’єктами туристичного огляду, інформацію про готелі, заклади харчування, транспортне забезпечення. Зазначений путівник та інша друкована продукція використовувалася для презентації міста та його туристичних можливостей на Міжнародній туристичній виставці "Україна – Подорожі – Туризм – 2008" у м.Києві, туристичному фестивалі "Євро-Карпати" у Закарпатті, міжнародних туристичних виставках у м.Лодзь (Польща), м.Ньєредьгаза (Угорщина), м.Сучава (Румунія ) та інші [7].
Став переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування проект "Підвищення конкурентоспроможності Чернівців на туристичному ринку України через утвердження його ідентичності та впровадження європейських традицій відпочинку – Різдвяного ярмарку", який буде впроваджено у 2009році.
Послуги з тимчасового розміщення (проживання) в регоіні надавалися 28 закладами готельного господарствами, які одночасно можуть розмістити 2,4 тисяч осіб.
Аналізуючи розвиток транспортних послуг в регіоні зазначимо, що автомобільним транспортом за 2008 рік перевезено вантажів – 276,3 тис. тонн, перевезено пасажирів – 17,8 млн. чол.; за 2009 рік перевезено вантажів – 305,5 тис. тонн, перевезено пасажирів – 16,7 млн. чол.
В області сформована автобусна маршрутна мережа, яка спроможна задовольнити зростаючі потреби населення в пасажирських автоперевезеннях. Вона включає 38 міських, 174 приміських і 96 міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутів, на яких працюють 162 перевізники, з них 27 юридичних та 135 фізичних осіб. Питома вага приватних підприємців-фізичних осіб у загальному обсязі приміських та міжміських автоперевезень складає 81%. Маршрутна автобусна мережа, порівняно з 2008 роком, збільшилась в 1,2 раза, кількість перевізників – у 2,5 раза. Регулярність перевезень на маршрутах склала 97,1%. Протяжність доріг національного значення становить 195 км, місцевого значення – 2666,8 тис. км.
Що стосується залізничного транспорту, то зазначимо, що експлуатаційна довжина залізничних колій загального користування складає 421 км. Розгорнута довжина залізничних колій підприємств і організацій - 188 км.
На території Чернівецької області функціонують 30 залізничних станцій, відкритих для вантажних робіт. Експлуатація їх здійснюється двома залізницями - Львівською, Південно-Західною [7].
Інші цікаві матеріали
Розміщення продуктивних сил Черкаської області
В
даній курсовій роботі нам належить розкрити тему “Розміщення продуктивних сил
Черкаської області”. Ця тема надзвичайно багатогранна вельми актуальна. Вона
несе в собі великий пізнавальний заряд.
Адже,
вивчаючи і а ...
Основні рекреаційні райони України та перспективи їх розвитку
Актуальність теми. Рекреація - діяльність, спрямована на
відновлення продуктивних сил людини - набуває значного розвитку і залишається
актуальною для людини, особливо в сучасних умовах її життєдіяльності.
Рекреаційні ре ...
Методика дослідження
В процесі вирішення поставлених завдань нами застосовані такі методи:
моделювання, історичний, картографічний, літературний,
порівняльно-географічний, системний, статистичний методи.
Щоб бути обізнаним у розвитку соціальної і ...